Levanduľová pena

 

"LEVANDUĽOVÁ PENA" v sebe skrýva spojenie historického poznania, bylinkárstva, liečiteľstva a modernej technológie.

 

V starom Egypte bola levanduľa využívaná v kozmetike a pri výrobe parfumov. Masti a vonné oleje z levandule používala iba najvyššia vrstva – kráľovská rodina a cirkevní hodnostári. Keď archeológovia otvorili Tutanchámonovu hrobku, v hlinených nádobách našli balzamovaciu masť s obsahom levandule.

 

Rimania ešte viac poodhalili liečivé účinky levandule a prostredníctvom aromaterapie liečili bolesti hlavy, stavy úzkosti a depresie. Levanduľu používali ako repelent, alebo anti eptikum. Ako nápoj ju pili proti migréne.

 

Aromaterapiu a liečivé vlastnosti tejto bylinky naplno využívali prostredníctvom masážnych olejov a zábalov vo svojich vychýrených kúpeľoch. Rimania tiež používali aromatické oleje ako vôňu na telo, do vlasov, oblečenia, kúpeľní a dokonca aj vojenských vlajok. Tiež ako vôňu do postelí a na múry domov. Ženy vešali lenanduľu vedľa postelí, aby podnecovali vášeň. Levanduľa bola vzácnou komoditou. Tradične sa pestovala v blízkosti práčovní a prádlo sa nechávalo sušiť na levanduľových kríkoch. V 16. storočí vo Francúzsku bola považovaná za účinnú a spoľahlivú ochranu proti infekciám a používala sa aj ako dezinfekčný prostriedok. Pri vojnových ťaženiach sa levanduľovým olejom, kvôli nedostatku anti septík, napúšťalo oblečenie vojakov a liečili sa ňou poranenia z bojov. Povráva sa, že rukavičky napúšťané levanduľovým parfumom slúžili ako prevencia proti cholere. V dnešnej modernej dobe sa trošku pozabudlo na vlastnosti a silu byliniek, ktoré nás obklopujú, a ktoré majú až neuveriteľnú silu. Prostredníctvom modernej technológie výroby peny a impregnácie 100% levanduľovým olejom, Vám prinášame kúsok prírody a liečivé vlastnosti levandule do Vašich spálni. Príjemná vôňa levandule, ktorá stúpa z našich matracov, Vás zahalí a vy si môžete vychutnávať relax a pokojný spánok, ktorý Vám dodá silu do nasledujúceho dňa. Jednoducho táto pena je určená "Pre tých, ktorý milujú spánok“.

Facebook

Youtube